KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12968103
nr 1296 8103
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Akvarell, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Landskap med vattendrag. Signerad. Motivet: 76x56 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 9 december 2019
kl 20:10:06
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
500 kr
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg